WOŚP

29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy- obraz abstrakcyjny Magdaleny Król

Nowoczesne obrazy Magdaleny Król pt „ASSZ120” oraz „ASSZ120” stanowią dyptyk, jednak celowo przeznaczone na odrębne licytacje WOŚP 2021. Już 30 stycznia 2021r. obraz ASSZ120 licytowany będzie za pośrednictwem SZTABU ZAKROCZYM na profilu facebook. Obraz ASSZ220 licytowany będzie za pomocą SZTABU POMIECHÓWEK na platformie allegro.

Idealnie wpasowujące się we wnętrza zarówno nowoczesne jak i klasyczne.

Obrazy zostały namalowane tak, żeby stanowiły łączną całość w dyptyku, a zarazem dobrze wkomponowały się we wnętrza wisząc osobno, niezależnie od siebie. Ponadto jest dowolność przywieszenia obrazu w poziomie bądź w pionie.

Technika: Akryl na płótnie

Wyraźna struktura

Wymiary 50x70cm jeden obraz

bez ramy

werniksowany

boki malowane w kolorze jasnoszarym

podobrazie płócienne

sygnatura na odwrocie, tytuł, autor, miejscowość, rok.

Magdalena Król- Król malarstwo

Artystka współczesna- w swoich pracach łączy sztukę abstrakcyjną i figuratywną. Przykłada dużą wagę do poszukiwania i doboru często niebanalnych i niesztampowych mediów- takich jak chociażby mączka marmurkowa, kompozyt, a nawet kawa ,uzyskując dzięki temu zupełnie zaskakujące dla odbiorcy efekty wizualne.

Ciepłe, stonowane barwy, przenikające się szarości, beże i pomarańcze prowadzą nasz wzrok po każdym skrawku płótna. Jednakże kolor jest jedynie drogowskazem, to co najbardziej zwraca uwagę to budująca się na powierzchni obrazu rzeźbiarska wręcz struktura dająca wrażenie trójwymiarowości.

Wypukłe strefy mają niejednorodną i intrygującą formę w związku z czym zachęcają do eksploracji prac z różnych perspektyw, natomiast na powierzchni gładkiego płótna zyskują zupełnie nową wartość.

„W swoich pracach Magdalena Król zaprasza obserwatora do wędrówki po przestrzeniach “granicznych”, w których to co figuratywne przy zmianie perspektywy dekonstruuje się w sposób zupełnie nieoczekiwany. Spękana ziemia, szczeliny, mgła unosząca się nad ziemią, resztki kawy, to zbiór pozornych, często zupełnie niezauważalnych elementów naszej codzienności, które stają się podmiotami uważnej i wrażliwej obserwacji. W konsekwencji to widzenie staje się decydującym czynnikiem twórczym. Uchwycone w malarski sposób, pozbawione swojego pierwotnego znaczenia stają się teraz nośnikiem estetycznych przeżyć artystki i jej subiektywnym komentarzem.”

Obrazy Magdaleny Król hipnotyzują swoją kolorystyką, strukturą i umiłowaniem detalu. Zachęcają do kontemplacji ich wielowymiarowości zarówno pod względem formalnym jak i kontekstualnym. Niewątpliwie są dobrym wyborem zarówno do wykorzystania w dekoracji wnętrz mieszkalnych, jak i przestrzeni użytkowych.

ZAKROCZYM- ASSZ120

POMIECHÓWEK ASSZ220

Zapraszam również do śledzenia wydarzeń na fb oraz na insta