Wystawa pt “Uncertainty” Galeria Ratusz Legionowo

UNCERTAINTY to wystawa złożona z obrazów abstrakcyjnych na płótnie z cyklu “grey day”

Co znajduję się na styku realności i abstrakcji? Czy te dwa światy wyznacza jakaś ostra, chropowata granica, tak wyraźna, że plasuje nas jako obserwatorów bezpiecznie po jednej bądź drugiej stronie, pozbawiając nas wszelkich wątpliwości? A gdyby okazało się, że istnieje nie jedna, a nieskończenie wiele linii, które konstruują naszą rzeczywistość? Rzeczywistość, która zmieniłaby się przy naszym każdym uważnym spojrzeniu czy zmrużeniu oczu.

Wystawa Uncertainty zaprasza do wędrówki po tych przestrzeniach “granicznych”, w których to co figuratywne przy zmianie perspektywy dekonstruuje się  sposób zupełnie nieoczekiwany. 

Uncertainty to dwojakie ujęcie świata, który dziwi i raduje zarazem. Jest to wizja świata rozedrganego, który niekiedy zaskakuje nas swoją tajemniczością i niepewnością, swoją kruchością i rozpadem, ale też napawa optymizmem i  nadzieją poprzez ciepłe stonowane barwy, przenikające się szarości, beże i pomarańcze.

Jednakże kolor jest jedynie drogowskazem, to co najbardziej zwraca uwagę, to budująca się na powierzchni obrazu rzeźbiarska wręcz struktura dająca wrażenie trójwymiarowości. Tworzące się na płótnie formy manifestują się dzięki użytym mediom wykraczającym daleko poza konwencje obowiązujące w sztuce. 

Zapraszam również do śledzenia wydarzeń na fb oraz na insta